kytoranta.jpg

Kytöranta - Lomakeidas kaikilla mausteilla

Katso varaustiedot KYTÖRANTA (M06780)

Kytöranta on varustettu mukavuuksilla - siksi sinne on mukava tulla myös talvella. Kytöranta onkin Rantalan Lomamökeistä uusin; se valmistui kesällä 2000 Iso Paljo -järven rantatörmälle. Kytöranta on saanut nimensä lähellä sijaitsevista kytövuoresta ja kytösuosta.

Noin 70 neliön hirsihuvilassa on tupa, keittiö, kaksi makuuhuonetta, joissa 2 vuodetta kumassakin ja terassi, jonne aurinko paistaa lähes koko päivän. Vuodepaikkoja on makuuhuoneissa yhteensä neljälle ja lisäksi tuvassa kahdelle hengelle levitettävässä vuodesohvassa.

Keittiön varustukseen kuuluu mm. sähköliesi ja -uuni, jääkaappi, mikroaaltouuni, astianpesukone, kahvin- ja vedenkeitin, leivänpaahdin ja astiat 6 hengelle. Mökissä on oma puilla lämpiävä sauna suihkuineen ja pukuhuoneineen sekä pyykinpesukone ja sisä-wc.

Varaavan takan lisäksi lämmöstä huolehtii kattolämmitys ja ilmalämpöpumppu. Kytörannassa on myös radio, taulutelevisio, dvd.

Mökiltä rantaan on 35 metriä, hiekkaranta on nopeasti syvenevä. Ulkona on pistorasia autolle.

Mökin pihassa on pihakeinu, terassilla on pöytä ja tuolit sekä pallogrilli.

Kytörantaan ovat myös lemmikkieläimet tervetulleita.

Mökin välittömässä läheisyydessä on erinomaiset marjastus-, sienestys- ja samoilumaastot. Tule nauttimaan oikeista puusaunan löylyistä ja takkatulen lämmöstä!

Hinnat alkaen:
A:722 € , B:682 € , C:568 €
Viikonloppu pe-su alk. 246 €

Tutustu myös muihin lomamökkeihimme ja varaa itsellesi ja perheellesi sopivin!

kytöranta

talasniemi 191.jpg
pihakeinussa mökin edessä
kytoranta_osa_nakyy.jpg
Mökiltä hulppeat näköalat järvelle
kytoranta_pihasta.jpg
Terassilla kelpaa lekotella
kytoranta_edesta.jpg
Kytöranta rannalta katsottuna
kytoranta4.jpg
Keittiöstä löytyy kaikki tarvittava
kytoranta6.jpg
Makkarissa on tilaa reilusti
kytoranta8.jpg
Kytöranta veneestä katsottuna
kytoranta7.jpg
Grilli lähellä järveä
Kesä 2010 048.JPG
Terassilla on mukava istuskella ja katsoa järvimaisemaa
Kesä 2010 034.JPG
Pihalla voi pelata vaikka sulkapalloa
Kesä 2010 057.JPG
Kaikki hyvin!